A munka ünnepe - ledőlt a fal!
A májusi munkaszüneti napon a Beatrice által is megénekelt 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás elvének bevezetéséért vívott küzdelmet ünneplik világszerte. A szervezett munkások - azaz a későbbi szakszervezetek - első sikeres megmozdulása 1857-ben, Ausztráliában volt: a melbourne-i építőmunkások sztrájkkal kiharcolták a nyolcórás munkaidőt.
Csaknem harminc évvel később, 1886. május 1-jén a chicagói munkások szakszervezetei sztrájkba kezdtek - szintén a nyolcórás munkaidőért. A május 4-ei tüntetésen anarchisták egy bombát dobtak a rendőrök közé, akik közül heten haltak meg, és négy munkás is életét vesztette. A merénylet miatt nyolc embert állítottak bíróság elé, többüket életfogytig tartó börtönre, illetve halálra ítélték.
Ennek emlékére döntött úgy a II. Internacionálé (a munkásság szervezeteinek nemzetközi egyesülése) Párizsban, hogy 1890. május 1-jén - a chicagói események négyéves évfordulóján - a szakszervezetek együtt vonulnak fel, követelve a 8 órás munkaidőt.
A LIGA Szakszervezetek annál a május elseje emlékkőnél tartott ma megemlékezést a munka ünnepéről, amelyet a magyarországi szakszervezetek az 1890-es első városligeti szakszervezeti felvonulás emlékére emeltek, annak 100 éves évfordulójára.
A Fiatalok Ligája rövid performanszában ledöntötte azt a falat, amely a munkáltatók és a kormány, valamint a munkavállók és a szakszervezetek között van, és megakadályozza a párbeszédet. A ledöntött fal köveiből hidat építettek, amelyen átkeltek a munkaadókhoz és a kormányhoz, és egy asztalhoz ülve megkezdték a szociális párbeszédet.