Elhunyt Kordás László
Tegnap este 53 éves korában tragikus hirtelenséggel elhunyt Kordás László országgyűlési képviselő, a Magyar Szakszervezeti Szövetség egykori elnöke.
Kordás László 1969-ben született Budapesten. 1987-ben karosszérialakatoshegesztő szakmát tanult, majd 1995-ben érettségizett. 2008-ban a Széchényi István Egyetemen közgazdász főiskolai diplomát, majd a Budapesti Corvinus Egyetemen energiagazdálkodási szakközgazdász szakképesítést szerzett.
Első munkahelye az Ikarus Karosszéria és Járműgyár volt 1987-ben, majd a NABI Rt.-ben folytatta pályafutását 1998-ig, ahol alapítója és első elnöke volt az Autóbuszgyártók VASAS szakszervezetének. Ezután lett a Szakszervezeti Ifjúsági Szövetség titkára, később elnöke. 2002-ben a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) alelnökké választotta.
2004-től 2006-ig a Foglalkoztatási és Munkaügyi Minisztérium politikai államtitkáraként tevékenykedett, majd 2007 és 2009 között a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal Főigazgatói tanácsadója, ezt követően 2009 és 2011 között a Foglalkoztatási Hivatal főigazgató-helyettese volt. 2015-től a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke lett, posztjáról 2021 szeptemberében mondott le, amikor belépett a Demokratikus Koalícióba. 2022. áprilisában az ellenzéki közös listáról jutott a Parlamentbe.
Kordás László egész életét arra áldozta, hogy képviselje a munkavállalók érdekeit, sosem feledve, hogy ő is a „melósok” világából jött. Fáradhatatlanul járta az országot, felszólalt, érvelt a bérből és fizetésből élők mellett. Szakszervezeti vezetőként a konföderációk szoros együttműködésén munkálkodott, az országos érdekegyeztetésben, a szociális partnerekkel és a kormánnyal folytatott tárgyalásokon mindig a munkavállalók érdekeit tartotta szem előtt.
Halálával pótolhatatlan űrt hagyott maga után a magyar szakszervezeti mozgalomban. A LIGA Szakszervezetek mélyen együttérez a gyászoló családdal.
Budapest, 2023. január 31.
LIGA Szakszervezetek
